Časté obavy

Nebojte se změny k lepšímu a začněte pracovat na Vašem úsměvu. Rádi Vám vše vysvětlíme a pomůžeme s výběrem správného rovnátka.

Kolik mě to bude stát

Úvodní ortodontické vyšetření, stanovení diagnózy a předběžná konzultace stojí 1500 Kč. Další cena rovnátka se odvíjí dle typu vady, náročnosti, délky léčby a v neposlední řadě na kvalitě a množství použitého ortodontického materiálu. 

  • Cena léčby kovovými pevnými rovnátky je od 30 000 Kč do 65 000 Kč.
  • Cena léčby fóliemi INVISALIGN a SPARK je v rozmezí od 30 000 Kč do 99 000 Kč (záleží na délce, náročnosti léčby a věku pacienta - nad 22 let jsou jiné podmínky).
  • Cena léčby neviditelnými pevnými rovnátky INCOGNITO™ umístěné z vnitřní strany je od 95 000 Kč do 180 000 Kč.

Přečíst celý příběh 

Nebudou se mi kazit zuby pod rovnátky?

Tento mýtus je nutné jednoznačně vyvrátit. Jednotlivé součásti pevného rovnátka se připevňují na zuby speciálními materiály, které uvolňují fluoridy. Takže pod rovnátkem se zuby nekazí! Mohou se však kazit kolem součástí pevného rovnátka, pokud pacient nedodržuje zásady ústní hygieny.

U fóliového rovnátka je čištění zubů extra jednoduché. Folie se na jídlo vyjme a zuby se vyčistí běžným způsobem.

Přečíst celý příběh 

Jak často musím chodit na kontroly?

Pravidelné kontroly jsou nezbytné pro správný výsledek léčby.

  • Pevné rovnátko: 1x za 4–6 týdnů
  • Snímací rovnátko: 1x za 8–12 týdnů
  • Foliové rovnátko (INVISALIGN / SPARK): 1x za 12 týdnů

Přečíst celý příběh 

Můžu s rovnátkem sportovat (pracovat)?

Některé typy rovnátek jsou pro pacienta příjemnější. Například léčba foliemi INVISALIGN do životního stylu nezasáhne téměř vůbec, naopak sportovci i ti profesionální, si folie chválí jako chrániče zubů. Díky dlouhým intervalům mezi kontrolami je léčba foliemi vhodná i pro pacienty, kteří hodně cestují nebo dlouhodobě pracují v zahraničí. U INVISALIGN rovnátek nehrozí akutní návštěvy s porouchaným rovnátkem.  

Přečíst celý příběh 

Bude rovnátko vidět?

Existují druhy zámků, které jsou v ústech méně nápadné (například zámky safírové či keramické). Další možností jsou rovnátka nasazená z vnitřní strany zubů - INCOGNITO, nebo je možné využít léčbu foliemi INVISALIGN.

Přečíst celý příběh 

Jak se zuby s rovnátky čistí?

Nejlépe vysvětlí správné čištění instruktážní video.

Přečíst celý příběh

Nebudou se mi zuby po léčbě zase křivit zpátky?

Nebudou, pokud pacient dodrží pravidla stanovené lékařem. Dosažený výsledek léčby se musí udržovat nočním rovnátkem (udržovací folií) nebo tzv. retainerem. Retainer je tenký drátek nalepený na vnitřní straně předních zubů, pomáhá udržet zuby vyrovnané.

Přečíst celý příběh 

Nebudu s rovnátkem šišlat?

Potíže s výslovností se mohou vyskytnout u rovnátek INCOGNITO™ na začátku léčby. U fóliových rovnátek INVISALIGN / SPARK se potíže s výslovností téměř nevyskytují.  Podle našich zkušeností se vždy mluva rychle přizpůsobí a potíže zmizí.

Přečíst celý příběh 

Nejsem na rovnátka starý(á)?

Horní věková hranice není v současnosti přesně dána. Léčbu rovnátky mohou s úspěchem absolvovat pacienti jakéhokoli věku. Omezením není věk, ale zdraví zubů a dásní. Proto doporučujeme před ortodontickou léčbou kontrolu u vašeho zubnmího lékaře a absolvování profesionální zubní hygieny.

Přečíst celý příběh 

Jak dlouho to budu nosit?

  • Léčba pevným rovnátkem trvá průměrně 2 roky.
  • Léčba fóliemi INVISALIGN / SPARK trvá průměrně 1 rok (až o ½ kratší než pevným rovnátkem)
  • Léčba neviditelnými rovnátky INCOGNITO™ trvá průměrně 1½ roku

Přečíst celý příběh 

Bude mě to bolet?

Pocity pacientů jsou velice individuální. Obecně lze říci, že přibližně týden po nasazení pevného rovnátka je obvyklá přecitlivělost, především při kousání tvrdšího jídla. Největší obtíže uvádějí pacienti večer po nasazení pevného rovnátka nebo další den ráno. Již od třetího dne potíže ustupují a koncem prvního týdne se vše vrací k normálu.

Přečíst celý příběh 

Jaká rovnátka si vybrat?

Chci zjistit jaké jsou možnosti