Michal Nový

Michal Nový

34 let

Pracuji v nadnárodní společnosti. V mé práci hodně záleží jaký uděláte první dojem. Proto jsem se rozhodl vylepšit svůj úsměv. Nechtěl jsem měnit svůj životní styl - práce, cestování, sport a dobré jídlo. Na internetu jsem si našel, že existuje novinka - foliová rovnátka. Vyhledal jsem si odborníka s největšími zkušenostmi – MUDr. Oulickou. Za 6 měsíců byl úsměv dle mých představ - všem mohu doporučit.

Bude rovnátko vidět?

Existují druhy zámků, které jsou v ústech méně nápadné (například zámky safírové či keramické). Další možností jsou rovnátka nasazená z vnitřní strany zubů - INCOGNITO, nebo je možné využít léčbu foliemi INVISALIGN.

Můžu s rovnátkem sportovat (pracovat)?

Některé typy rovnátek jsou pro pacienta příjemnější. Například léčba foliemi INVISALIGN do životního stylu nezasáhne téměř vůbec, naopak sportovci i ti profesionální, si folie chválí jako chrániče zubů. Díky dlouhým intervalům mezi kontrolami je léčba foliemi vhodná i pro pacienty, kteří hodně cestují nebo dlouhodobě pracují v zahraničí. U INVISALIGN rovnátek nehrozí akutní návštěvy s porouchaným rovnátkem.

Jak často musím chodit na kontroly?

Pravidelné kontroly jsou nezbytné pro správný výsledek léčby.

  • Pevné rovnátko: 1x za 4–6 týdnů
  • Snímací rovnátko: 1x za 8–12 týdnů
  • Foliové rovnátko (INVISALIGN): 1x za 12 týdnů

Nebudou se mi kazit zuby pod rovnátky?

Tento mýtus je nutné jednoznačně vyvrátit. Jednotlivé součásti pevného rovnátka se připevňují na zuby speciálními materiály, které uvolňují fluoridy. Takže pod rovnátkem se zuby nekazí! Mohou se však kazit kolem součástí pevného rovnátka, pokud pacient nedodržuje zásady ústní hygieny.

U INVISALIGN rovnátka je čištění zubů jednoduché. Folie se na jídlo vyjme a zuby se vyčistí běžným způsobem.

Dozvědět se více o neviditelných rovnátkách