Veronika Bauerová

Veronika Bauerová

17 let

Moji rodiče měli vždycky problémy se zuby a proto se u nás dbalo na preventivní prohlídky. Celý život jsem chodila k jedné paní zubařce jako naši a byla jsem v klidu. Vždycky na mě koukla a řekla že je to dobrý… Až v loni předala praxi jinému zubaři. Když mě viděl, vyděsil se a řekl: Tohle se musí srovnat, nebo o ty zuby do 10ti let přijdeš - vůbec ti to nekouše…" Začala ptát po rovnátkách… Zaujal mě přístup paní doktorky Oulické, která mi vše vysvětlila a bylo to... :o)

Kolik mě to bude stát

Úvodní ortodontické vyšetření, stanovení diagnózy a předběžná konzultace stojí 380 Kč. Další cena rovnátka se odvíjí dle typu vady, náročnosti, délky léčby a v neposlední řadě na kvalitě a množství použitého ortodontického materiálu. 

  • Cena léčby kovovými pevnými rovnátky je od 15 000 Kč do 25 000 Kč.
  • Cena léčby fóliemi INVISALIGN je v rozmezí od 25 000 Kč do 85 000 Kč.
  • Cena léčby neviditelnými rovnátky INCOGNITO™ je od 65 000 Kč do 130 000 Kč.

Bude mě to bolet?

Pocity pacientů jsou velice individuální. Obecně lze říci, že přibližně týden po nasazení pevného rovnátka je obvyklá přecitlivělost, především při kousání tvrdšího jídla. Největší obtíže uvádějí pacienti večer po nasazení pevného rovnátka nebo další den ráno. Již od třetího dne potíže ustupují a koncem prvního týdne se vše vrací k normálu.

Jak dlouho to budu nosit

  • Léčba pevným rovnátkem trvá průměrně 2 roky.
  • Léčba fóliemi INVISALIGN trvá průměrně 1 rok (až o ½ kratší než pevným rovnátkem)
  • Léčba neviditelnými rovnátky INCOGNITO™ trvá průměrně 1½ roku

DOZVĚDĚT SE VÍCE O FIXNÍM APARÁTU